لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور در بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توسط دفتر مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بررسی شد.
منبع: مهر
هفت هزار و 58 نسخه کتاب در آذرماه امسال از سوی ناشران به چاپ رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 19 درصد رشد دارد.
منبع: ایرنا
سرانجام مهلت ارسال آثار ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران پس از پنج روز تمدید، در پایان روز ۲۰ دی ماه به اتمام رسید و علاقه‌مندان آثار خود را به دبیرخانه ارسال کردند.
منبع: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای
گردش مالی صادرات صنعت پوشاک در جهان سالانه به صورت میانگین حدود 400 میلیارد دلار است اما به واقع وضعیت پوشاک ایرانی و جایگاه آن در این حجم از سودآوری اقتصادی کجاست؟
منبع: هنرآنلاین
نخستین جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی با هدف ایجاد فضای رقابتی بین تولیدکنندگان بازی‌های ویدیویی و انیمیشن‌سازان برگزار می‌شود.
منبع: بنیاد ملی بازیهای رایانه ای
بازی‌ها گاهی مسافتی به اندازه طول دو قاره مختلف را طی می‌کنند تا به دست مخاطبان برسند. بنابراین طبیعی است انتظار داشته باشیم که صادرات بازی‌های دیجیتال و رایانه‌ای مانند دیگر محصولات مشمول مالیات شود.
منبع: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای
نمایشگاه صنایع دستی ایران و هند به مناسبت شصتمین سال قرارداد فرهنگی باحضور سفیر جمهوری اسلامی ایران ، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در دهلی نو، مدیرکل فرهنگی هند و تعدادی از هنرمندان ایرانی و هندی در دهلی نو گشایش یافت.
منبع: ایرنا
علیرضا سمیع آذر پژوهشگر هنری بر این اعتقاد است که گالری داری در ایران از نظر کمی و کیفی رشد کرده و این از نتایج رونق مارکت هنر در پنج سال اخیر است.
منبع: ایوانا
نمایشگاه نقاشی‌های یعقوب امدادیان در گالری هور، نمایشگاه سمیرا علیخانزاده در گالری اثر، نمایشگاه مجسمه‌های قدرت‌الله عاقلی در گالری ساربان، نمایشگاه نقاشی‌های دانا نهداران در گالری شیرین یک، نمایشگاه مجسمه‌های ایمان صبح‌روان در گالری شیرین دو سوژه‌های گالری‌گردی هستند.
منبع: صندوق اعتباری هنر
معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های یارانه‌ای گفت: متاسفانه بخش عمده بازار كشور هم اكنون در دست محصولات وارداتی می باشد؛ علت وقوع این رخداد نبود قانون كپی رایت در كشور است.
منبع: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای


Page 1 of 63