صنايع خلاق، مؤلفه‌های مهم اقتصادهاي دانش‌بنيان شده‌اند و در موارد قابل اندازه‌گيري، در زمينه‌هاي رشد و ایجاد شغل، سهمي بالاتر از متوسط را به خود اختصاص داده‌اند.
منبع: فصلنامه اقتصاد خلاق
اين مقاله به توصيف و تبيين تجربي عملکرد اقتصادی چهار صنعت خلاق كليدي در پنج کشور عربی مي‌پردازد.
منبع: فصلنامه اقتصاد خلاق
صنایع خلاق در آلمان از سال 2000 به‌طور مداوم پیشرفت داشته است. بر این اساس از سال 2000 تعداد شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی از 2000 شرکت به 240 هزار در سال 2010 افزایش یافته است. گردش مالی این حوزه از 127 میلیارد یورو در سال 2000 به 137 میلیارد یورو در سال 2010 رسید.
منبع: فصلنامه تخصصی اقتصاد خلاق
مزایای توسعه فرهنگی به منافع صرفاً اقتصادی ناشی از تولید، توزیع، نشر و مصرف کالاها و خدمات فرهنگی محدود نمی‌شود. صنایع فرهنگی و خلاق نیازمند انواع مختلفی از خلاقیت هستند.
منبع: نشریه تخصصی اقتصاد خلاق
تحقیق در حوزه «صنعت» فرهنگ و رسانه در چین امری نسبتاً نوپا است. جدید بودن آن در چین نشان‌دهنده این موضوع است که از دهه 1940 تا پایان انقلاب فرهنگی در 1976، فرهنگ و رسانه حوزه‌های «بسته»ای بودند که مسئول حفاظت از ارزش‌های سوسیالیسم را برعهده داشتند.
منبع: فصلنامه اقتصاد خلاق
حوزه موسیقی یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش های اقتصاد خلاق در اروپا محسوب می شود که زیرمجموعه‌های مختلفی همچون موسیقی دان ها، ترانه سرایان، تهیه کنندگان، ناشرین و تنظیم کنندگان، استودیوهای ضبط و پخش و ... را در برمی گیرد.
منبع: فصلنامه اقتصاد خلاق
نِفا که فعالیت عمده و اصلی آن بر هنر و رونق و اعتلای آن به خصوص در منطقه نیوانگلند آمریکا متمرکز است، خدماتی را نیز در زمینه اقتصاد خلاق منطقه ارائه می دهد.
منبع: فصلنامه اقتصاد خلاق
در ایران شرکت‌های بزرگ تهیه و توزیع موسیقی به معنایی که در اروپا و آمریکا و ژاپن وجود دارد دیده نمی‌شود. در مقابل مؤسسات تهیه و تولید آلبوم محدود می‌شوند به چند موسسه دولتی و غیردولتی.
منبع: فصلنامه اقتصاد خلاق
سنجش موسیقی یک گزارش سالانه از سوی سازمان موسیقی انگلیس است که به بررسی تاثیر موسیقی انگلیس بر اقتصاد این کشور می‌پردازد. این گزارش، در دومین سال انتشار خود، سهم موسیقی در سال 2013 را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.
منبع: فصلنامه اقتصاد خلاق
سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) در آخرین گزارش خود، وضعیت اقتصاد خلاق در جهان را بررسی کرد ه است.
منبع: یونسکو


Page 1 of 2