یکی از دغدغه‌های اصلی تابش در حوزه اقتصاد خلاق توجه به هنرهای ایرانی و صنایع دستی است و معتقد است در گذشته تا امروز ایران مهد هنرهای سنتی بوده است، اما اقتصاد نفتی، کشور را به سمتی برده که در آن خلاقیت به حاشیه رفته است.
منبع: فصلنامه اقتصاد خلاق
لازمه اجرای فعالیت‌های فرهنگی، برنامه‌ریزی‌های اصولی است.
منبع: فصلنامه اقتصاد خلاق
فصلنامه اقتصاد خلاق با پروفسور «مایکل کین» استاد اقتصاد رسانه و مطالعات فرهنگی در دانشگاه کرتین استرالیا مصاحبه‌ای درباره عصر نوین اقتصاد خلاق انجام داده است.
منبع: فصلنامه اقتصاد خلاق
اقتصاد خلاق مصاحبه‌ای با آقای سجادی‌نیری درباره تلاش‌های ستاد توسعه فناوری‌های نرم در زمینه پیشبرد صنایع خلاق و فرهنگی در کشور داشته است که متن کامل آن از نظر مخاطبان گرامی می‌گذرد.
منبع: فصلنامه اقتصاد خلاق
یکی از بزرگترین تئوریسین‌های اقتصاد خلاق در گفتگو با فصلنامه اقتصاد خلاق از اشتیاقش برای کمک به ایران در جهت پیشبرد اقتصاد خلاق سخن گفت.
منبع: فصلنامه اقتصاد خلاق
دکتر محمد سریر آهنگساز و موسیقی دان و رییس هیات مدیره خانه موسیقی در مصاحبه با فصلنامه اقتصاد خلاق به بحث درباره اقتصاد موسیقی پرداخته است.
منبع: فصلنامه اقتصاد خلاق
استاد علي بياني، معاون هنري فرهنگستان هنر و عضو گروه موسيقي اين فرهنگستان در مصاحبه‌ای با فصلنامه اقتصاد خلاق به تشریح چگونگی رونق اقتصاد موسیقی در ایران پرداخته است.
منبع: فصلنامه اقتصاد خلاق
لیلی گلستان در مصاحبه با اقتصاد خلاق به تشریح نقش هنرهای تجسمی در اقتصاد هنر کشورمان پرداخته است.
منبع: فصلنامه تخصصی اقتصاد خلاق
معاون نظارتی بانک مرکزی در گفتگویی با فصلنامه اقتصاد خلاق به تشریح نقش نظام بانکی کشور در توسعه اقتصاد خلاق پرداخته است.
منبع: فصنامه اقتصاد خلاق
مدیریت خلاقیت، درک دو مساله را می‌طلبد: اول این‌که چه زمان باید ماهیت غیررقابتی ایده‌ها را به‌کار گرفت؛ و دوم این‌که چه زمانی باید حقوق مالکیت فکری را درنظر گرفته و به ایده‌هایی که می‌توانند تبدیل به محصول شوند جنبه رقابتی بخشید. تصمیم‌گیری زیر این دو مساله، اساس فرآیند مدیریت [خلاقیت] هستند.
منبع: نشریه اقتصاد خلاق


Page 1 of 2