روزهای پرهیاهوی تئاتر تهران
با پایان یافتن ایام عزا سال 95، شخصیت‌های شناخته شده در حوزه تئاتر کشور در تماشاهانه‌های متعدد شهر تهران آثار خود را روی صحنه می‌برند.

اقتصاد خلاق: با پایان یافتن ایام عزا سال 95، شخصیت‌های شناخته شده در حوزه تئاتر کشور در تماشاهانه‌های متعدد شهر تهران آثار خود را روی صحنه می‌برند. «دیابولیک: رومئو و ژولیت»، تازه‌ترین اثر آتیلا پسیانی در حالی که پیش‌فروش هفته نخست اجرای خود را به پایان رسانده است، بلیتهای هفته دوم اثرش را نیز برای پیش‌فروش آزاد کرده است.

در همین حال گروه تئاتر بازی از پوستر نمایش «دیابلویک: رومئو و ژولیت» با طراحی و کارگردانی آتیلا پسیانی نیز رونمایی کرده است. طراحی این پوستر بر عهده پدرام تنعمی بوده است.

پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های نمایش «دیابولیک: رومئو و ژولیت» از روز شنبه ١٣ آذرماه در سامانه‌ tiwall. com آغاز شده بود.

«دیابولیک: رومئو و ژولیت» نوشته محمد چرمشیر از 30 آذر ماه هر شب ساعت ٢ در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود.

بازیگران به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: بهرام افشارى، ستاره پسیانى، خسرو پسیانى، اصغر پیران، نوید جهانزاده، علیرضا حبیبى کسبى، روح الله حق گوى لسان، ناز شادمان، مهدى صدر، دایانا فتحى، نوید محمد‌زاده، فاطمه نقوى آهنگسازی و طراحى صدای نمایش «دیابولیک: رومئو و ژولیت» برعهده بامداد افشار قرار دارد که کاوه ستاری، نوازنده ى سازهاى الکترونیک، امید سعیدی، نوازنده ى نى انبان به همراه وحید خوشحال نوازنده ى ساز فرش او را همراهی می‌کنند.

تهیه کننده، پوپک کم‌گویان و مجرى طرح این نمایش صمد طالقانى است. همچنین امیر حسین دوانى به عنوان مدیر تولید و دستیار کارگردان، ستاره پسیانى، برنامه ریز، سیما خوشنویس و امین یزدانى‌نژاد، گروه کارگردانى، علیرضا حبیبی کسبی، دستیار طراح صحنه و لباس، پدرام تنعمى، گرافیک، مهرداد متجلّى، عکاس، بابک احمدى، مشاور رسانه اى، علیرضا حسینى و فرید حسینى، روابط عمومى و تبلیغات و وحید عوض‌زاده، روابط بین الملل دیگر عواملی هستند که با آتیلا پسیانی در این تجربه همراهی می‌کنند.

«نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه» در پالیز

کیومرث مرادی که مهر و آبان سال جاری نمایش «افسون معبد سوخته» را در تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه برد این روزها خود را برای نمایشی تازه در تماشاخانه پالیز مهیا می‌کند. در همین حال گروه نمایشی از پوستر نمایش «نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه» با طراحی سینا افشار رونمایی کرده است.

پیش فروش بلیتهای این نمایش از روز شنبه 20 آذر در سایت تیوال آعاز شد و پیش فروش روزهای بعدی نمایش از امروز، یکشنبه 21 آذر از ساعت 12 در www.tiwall.com  آغاز می‌شود.

طناز طباطبایی،پانته آ پناهی ها،هانیه توسلی (به ترتیب ورود به صحنه) بازیگران این نمایش هستند.

این نمایش نوشته مشترک کیومرث مرادی و پوریا آذربایجانی است که سه سال پیش در کشور آمریکا به زبان انگلیسی و بازیگران غیر ایرانی به کارگردانی کیومرث مرادی روی صحنه رفت. «نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه» داستان سه زن در جستجوی صلح و بازمانده از خاکسترهای جنگ های تراژیک معاصر است.

«نامه های عاشقانه از خاورمیانه» تولید جدید کمپانی تئاتر امید ایران است و نرمین نظمی (طراح صحنه)، هانا کامکار (طراح موسیقی)، ندا نصر (طراح لباس) و آیدین الفت (طراح صدا)، معین شافعی (طراح ویدئو گرافیک)،لعیا خرامان (طراح گریم)،سینا افشار (طراح پوستر و بروشور) مرادی را در این اجرا همراهی می‌کنند.

این نمایش از روز جمعه 26 آذر ماه ساعت 19:30 در تماشاخانه پالیز روی صحنه می‌رود.

مؤدبیان کماکان در انتظامی

داریوش مؤدبیان که مدتهاست در تماشاخانه موزه انتظامی فعال است با نمایش «یک روز پرماجرا برای آقای فالنتین» به صحنه بازگشته است. این نمایش بر اساس هشت نمایشنامه کوتاه طنز از کارل فالتین است که توسط داریوش مؤدبیان ترجمه شده است.

بازیگران این نمایش عبارتند از داریوش مودبیان، نگار نیکنامی، سعید پارسا، آریا راد، هستی رزازچیان، علیرضا اخوان، مریم افشار، آرین صفایی و ماندانا آرامش.

دیگر عوامل نمایش نیز شامل موسیقی با علی سینا رضانیا و طراح لباس با مهرناز عباسی این نمایش از 15 پانزدهم لغایت 25 آذر ماه 95 هر روز رأس ساعت:19:00 در خانه موزه انتظامی به نشانی خیابان شریعتی، بلوار اندرزگو (قیطریه)، روبروی بزرگراه کاوه، خیابان احمدی روی صحنه می‌رود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای رزرو و هماهنگی با تلفن‌های 09192043565 و22393144  تماس گیرند یا از طریق سایت تیوال اقدام به خرید بلیت کنند.

 

برای دریافت آخرین مطالب و گزارشات درباره اقتصاد و صنایع خلاق ایران و جهان عضو کانال «اقتصاد خلاق» در تلگرام شوید

منبع: صندوق اعتباری هنر