ترافیک نمایشگاه آثار هنری در گالری‌ها
44 نمایشگاه آثار تجسمی در گالری‌های تهران افتتاح شد .

اقتصاد خلاق: روزهای واپسین پاییز امسال از هر حیث به یک جشنواره بزرگ فرهنگی و هنری تبدیل شده است. برگزاری کنسرت‏های متعدد، رونق‌گیری اجراهای تئاتر، پویایی گروه‏ های فیلمسازی برای رساندن فیلم‏ها به جشنواره فجر و... آذر ماه را به یک برهه زمانی مهم تبدیل کرده است. این در حالی است که همزمان افتتاح 44 نمایشگاه در گالری‏های مختلف نیز به فهرست رخدادهای هنری آذرماه اضافه شده. شهروندان تهرانی و علاقه‌مندان می‌توانند روزهای آخر پاییز امسال را به تماشای آثار نقاشی، تجسمی و پرفورمنس هنرمندان کشور بگذرانند. در این گزارش جزئیات بیشتری از 44 افتتاحیه نمایشگاه در گالری‌های تهران را مرور می‌کنیم.

گالری آتبین: نمایشگاه «تنهایی» جمعه ۱۹ آذر در گالری آتبین افتتاح شد تا آثار مجسمه محمد مروستی، آذر شیخ بهاالدین‌‏زاده، حمیدرضا صادق‏زاده و نگین باقری به مدت یک هفته به نمایش درآید.

نگارخانه آتشزاد: نگارخانه آتشزاد نمایشگاه نقاشی صنم اسلامیه را از 19 آذر ماه میزبانی می ‏کند. این نمایشگاه به مدت 10 روز برقرار است.

گالری آیریک: این گالری از 19تا 25 آذر نمایشگاه نقاشی ‏های پریسا شماخی را برپا می‏کند.

گالری احسان: محمد باقر اشرفیان نقاشی‏ های خود را با عنوان «شازده» از 19 تا 24 آذرماه در گالری احسان به نمایش می‏گذارد.

پردیس ملت: نمایشگاه نقاشی و نقاشی‏خط از هنرمندان منتخب سراسر کشور با عنوان «ایرانشهر» و با حمایت آرتیبشن در گالری پردیس ملت برپا می‏شود. این نمایشگاه روز جمعه 19 آذرماه ساعت ۱۶ در گالری پردیس ملت گشایش یافت و تا سوم دی‏ماه برپا است.

گالری دلگشا: نقاشی‏های آرشین آگشته تا 29 آذرماه با عنوان «پالایش» در گالری دلگشا به تماشا در می‏آید.

گالری دید: سومین نمایشگاه گروهی نقاشی‏خط با عنوان «هنگام نو 2» با ارائه آثاری از هنرمندان پیشکسوت تا هفتم دی‏ماه در گالری دید به نمایش در می ‏آید.

گالری راه ابریشم: بزرگمهر حسین‌پور که در مجموعه کارهاى او کمیک استریپ‏ هاى «ساندویچ»، «من گوساله‏ام»، «قر و قمبیل»، کتاب‏های «شهر هرت» و... به چشم می‏خورد، روز جمعه ١٩ آذر در گالرى راه ابریشم مجموعه «پدرسگ‏ها» را براى اولین بار رونمایى کرد. این نمایشگاه تا پایان آذر برپا است.

گالری زرنا: الهام رهایی شرقی نقاشی‏خط ‏های خود روی کاشی را با عنوان «رهایی درون» از 19 تا 24 آذر در گالری زرنا به نمایش می‏ گذارد.

گالری سایه: «عروسک» نمایشگاه نقاشی- چیدمان ساحل طلیس‏چی است که از 19 تا 24 آذر در گالری سایه برپا است.

گالری سهراب: نمایشگاه نقاشی و طراحی و مجسمه امید شایان تا 24 آذرماه میزبان علاقه‏‌مندان است.

گالری شکوه: نمایشگاه نقاشی آبرنگ «با نگاهی دقیق‏تر» بهمن نیکو به همراه جمعی از هنرجویان این نمایشگاه تا ۳۰ آذرماه در گالری شکوه برپا است.

گالری شیرین دو: محمد اعظم‏زاده نقاشی ‏های خود با عنوان «ذرات نور» را تا یکم دی ماه در گالری شیرین به تماشا می ‏گذارد.

گالری صا: نقاشی ‏های سینا یعقوبی با عنوان «قرینه‌زدایی از یک امکان» تا 28 آذر میزبان علاقه‌مندان است.

نگارخانه کبیری: نگارخانه کبیری نقاشی ‏های الهه محسنیان با عنوان «شور زندگی» را تا 24 آذرماه به نمایش درمی‏آورد.

گالری گلستان: نمایشگاه نقاشی نازنین رجب‏دوست تا 24 آذر در گالری گلستان برقرار است.

گالری لاله: نمایشگاه نقاشی‏ های مرتضی افشاری و مرتضی اسدی در نگارخانه لاله برپا می‌شود. در این نمایشگاه، دو هنرمند که از یک نسل به شمار می‏آیند، آثار خود را حول سوژه‌ای مشترک اما با دو نگاه متفاوت شکل داده و به نمایش خواهند گذاشت. این نمایشگاه تا ۳۰ آذر ادامه خواهد داشت.

گالری نگر: نقاشی‏های مریم نقشینه با عنوان «صیاد رویا» تا 24 آذر ماه در گالری نگر به نمایش درمی‏آید.

گالری نیاوران دو: نمایشگاه نقاشی عاطفه حسینی با عنوان «بی‏کرانه» در این گالری برپا است. همچنین در گالری شماره دو فرهنگسرای نیاوران ۱۶ تابلوی نقاشی به سبک آبستره انتزاعی با تکنیک اکریلیک از عاطفه حسینی تا ٢٧ آذر برپا خواهد بود.

گالری نیوان: نمایشگاه گروهی طراحی و نقاشی با عنوان «اولین رخداد» تا 26 آذرماه در گالری نیوان برقرار است.

گالری والی: سهیلا حقیقت نقاشی‏های خود را با عنوان «گم‌گشته در مه» تا 30 آذرماه در گالری والی در معرض دید علاقه‏مندان قرار داده است.

گالری ویستا: سمیرا دریا مجسمه‌ها و نقاشی‏ هایش را با نام «آویزش» تا 29 آذر در گالری ویستا به نمایش می‏گذارد.

نگارخانه آوا: سهیل عباسی نمایشگاه نقاشی‌های خود را تحت عنوان «لاین در مد» تا 30 آذرماه در نگارخانه آوا برگزار می‌کند.

گالری هنر امروز: این گالری میزبان نمایشگاه نقاشی‌های داریوش طایفه‌مهاجر تحت عنوان «طرح‌هایی در سفر و اقامت کوتاه» است. این نمایشگاه تا 30 آذرماه میزبان علاقه‌مندان است.

گالری هما: نمایشگاه نقاشیهای امیرناصر اخلاقی با عنوان «اکنون موقع پذیرفتن است» تا 30 آذرماه در گالری هما برقرار است.

گالری ‏های اُ، آران، پروژه‏های آران، بنیاد لاجوردی: پروژه مشترک «چهره/ تصویری از خود» نمایشگاهی با انتخاب عکس، طراحی و نقاشی به انتخاب فریدون آو برگزار می‏ شود. پرفورمنسی از مجموعه شخصی فریدون آو با عنوان «چهره‌‏ها» در بنیاد لاجوردی افتتاح و در کنار آن همزمان پرفورمنسی با عنوان «تصویری از خود» در گالری‏ های اُ و آران برگزار می‏ شود. این مجموعه تا 30 آذر برپا است.

گالری تم: «سایه بی‏رنگ» عنوان نمایشگاه عکس ‏های آثار فارغ‏التحصیلان دوره عکاسی دیجیتال موسسه سروش مشهد که توسط کیارنگ اعلایی گردآوری شده تا یکم دی‏ماه در گالری تم برقرار است.

خانه هنرمندان ایران: خانه هنرمندان ایران از جمعه ۱۹ آذرماه به مدت ۱۰ روز میزبان همایش «۱۰ روز با عکاسان» است که آثار بیش از ۲۵۰ عکاس عضو انجمن ‏ها و عکاسان آزاد در این مدت نمایش داده می شود.

گالری دنا: نمایشگاه انفرادی عکاسی «سندروم آکواریومی» که آثار زهرا خرمی را شامل می ‏شود از 19 تا 29 آذر در گالری دنا برپا است.

گالری شیرین: هامون علی‏پور «لایه‏ های تاریکی» را در گالری شیرین نمایش می‏ دهد. نمایش فوتومونتاژهای هامون علی‏پور از روز جمعه ۱۹ آذر ماه در گالری شیرین گشایش یافته و تا یکم دی‌ماه ۱۳۹۵ ادامه خواهد داشت.

گالری علیها: گالری علیها از 19 آذر میزبان نمایشگاه عکس ‏های محمد شمس با عنوان «هرچه می‏ خواهد ذهن عریضت ببین» است.

گالری نک: عکس‏های ندا محمدی با عنوان «جمهوری» تا سوم دی در گالری نک به نمایش در می‏ آید.

گالری هپتا: نمایشگاه «منظر» از جمله نمایشگاه‌های فصلی گالری هپتا است که هر فصل با حضور شماری از عکاسان برگزار می‏ شود. این نمایشگاه از ۱۹ تا ۲۴ آذر هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری هپتا برقرار است.

گالری هرندی: نمایشگاه عکس با عنوان «منظره‏‌ها» که فرشید آذرنگ آن را جمع‌آوری کرده است تا 26 آذر در گالری مریم فصیحی هرندی به تماشا در می ‏آید.

کافه گالری مارکوف: نمایشگاه گروهی عکس ‏های اینستاگرام تا 30 آذرماه در گالری مارکوف برقرار است. پروژه‏ Direct vision، مواجهه‏ واقعی با اینستاگرام و اتفاقاتی است که در آن رخ می‏ دهد. در این پروژه از کیوریت آرام که روشی تدریجی و زمان‏مند است، استفاده شده است.

نگارخانه نقش جهان: «چشم گشت» عنوان نمایشگاه عکس ‏های سودابه غمامی است که تا 24 آذرماه در نگارخانه نقش جهان میزبان علاقه‏‌مندان است.

گالری کارگاه هنر: داوود اکبرزاده آبکنار نمایشگاه عکس ‏های خود را با عنوان «روز دهم» در گالری کارگاه هنر برگزار می‏‌کند. این نمایشگاه تا یکم دی ماه میزبان علاقه‏‌مندان است.

گالری آریانا: نمایشگاه کاوه امینی با عنوان «بانوی خیال» تا 25 آذر میزبان علاقه‏‌مندان به هنرهای تجسمی است.

گالری ایران‏شهر: «ریفکتور» اولین نمایشگاه چیدمان صدا و تصویر است که با ارائه اثری مشترک از نیکزاد عربشاهی و وداد فامور زاده تا 26 آذر در گالری ایرانشهر میزبان علاقه‌‏مندان به هنر است.

گالری هفت ثمر: دهمین گذار نمایشگاه گروهی به یاد ایرج زند جمعه این هفته ۱۹ آذر در گالری هفت ثمر برپا شده و تا یکم دی‏ماه ادامه دارد.

گالری نیاوران یک: گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران در نمایشگاهی با عنوان «همراز عشق» میزبان بیش از ۵۰ تابلوی خط نستعلیق، خوشنویسی کلاسیک، قطعه، چلیپا و جلی از رسول مرادی و مجتبی سبزه خواهد بود.

 

برای دریافت آخرین مطالب و گزارشات درباره اقتصاد و صنایع خلاق ایران و جهان عضو کانال «اقتصاد خلاق» در تلگرام شوید

منبع: دنیای اقتصاد